ENGLISHSLOVAK

Amatérske súťažné filmy - Filmová porota

IGOR KOLLER

IGOR KOLLER

Igor Koller pôvodne stavebný inžinier, v súčasnosti píšuci horolezec, športový organizátor, zanietený fotograf a hlavne predseda Slovenského horolezeckého spolku JAMES. Horolezectvu sa venuje takmer celý život, kde ako sám hovorí je najdôležitejšia opatrnosť a potom dobrý anjel strážny. Za takmer štyridsať rokov aktívneho lezenia má za sebou množstvo zdolaných skalných a horských prvovýstupov a voľných prelezov na Slovensku, ale i v zahraničí. Vyliezol desiatky zaujímavých ciest na skalkách, pieskoch a v Tatrách. Bol členom viacerých expedícii do Dolomitov, Álp, Himalájí... Jeho výstupy a doterajšiu prácu pre horolezectvo ocenili aj čitatelia časopisu Jamesák, kde ho v ankete Horolezec storočia posunuli na 6. miesto.

Väčšinu ciest a expedícii mapuje cez hľadáčik kamery a fotoaparátu a svoje bohaté skúseností zúročí pri hodnotení amatérskych festivalových filmov.

PAVOL BARABÁŠ

PAVOL BARABÁŠ

Ďalším členom filmovej poroty, ktorý si odborným okom „posvieti“ na vaše amatérske filmy je rodák z Bošáce Paľo Barabáš - režisér, kameraman, majiteľ K2 štúdia, cestovateľ, dobrodruh a odborník na slovo vzatý. Úlohy sa tentokrát vymenia. Nebudú hodnotiť jeho filmy, ale bude hodnotiť on. Meno Barabáš je pre širokú verejnosť známe a návštevníci festivalu môžu každý rok obdivovať jeho nové filmy. Nakrúcal v neprístupnej divočine, dravých riekach, na ľadových štítoch i hlbokých jaskyniach. Za filmy doteraz dostal vyše 190 ocenení doma i v zahraničí čím patrí medzi najúspešnejších slovenských dokumentárnych tvorcov. Je držiteľom prestížneho ocenenia Krištáľové krídlo a Ceny Únie slovenských televíznych tvorcov a Literárneho fondu za dlhodobý prínos k audiovizuálnej tvorbe s environmentálnou tematikou. Prešiel množstvo hôr, ale za svoj druhý domov považuje Tatry, o ktorých natočil filmy Vysoké Tatry – divočina zamrznutá v čase, Tatranská príťažlivosť, Tatry mystérium, Tatranskí nosiči... Z tých expedičných medzi najznámejšie patria Omo, Mustang, Pururambo, Tepuy, Tajomné Mamberamo, Neznáma Antarktída ...

ĽUBOSLAVA SEDLÁKOVÁ

ĽUBOSLAVA SEDLÁKOVÁ

Jedinou zástupkyňou ženského pokolenia, ktorá zasadne do filmovej poroty Ľuboslava Sedláková. V čisto chlapskom osadenstve tak bude ženským pohľadom hodnotiť aj vaše filmy.

Ľuboslava Sedláková je znalkyňa Trenčianskeho kraja, nielen ako jeho rodáčka, ale aj ako šéfredaktorka miestnych regionálnych novín MY Trenčianske noviny. Jej pôvodným snom bol film a dokumentárna tvorba, ale nakoniec sa rozhodla pre štúdium žurnalistiky. Po jeho absolvovaní na Univerzite Komenského pôsobila v redakciách viacerých trenčianskych periodík. Pracovala aj pre internetové spravodajstvo Trenčiansky denný infoservis. Pôsobí aj ako predsedníčka regionálnej organizácie Slovenského syndikátu novinárov.

motiv