ENGLISHSLOVAK

Slackline

Slackline v jednoduchom preklade znamená chôdzu po lane, ktoré je natiahnuté v bezpečnej výške a zaistené prípadným mäkkým dopadom na zem. Ak teda vašimi detskými vzormi boli okrem hasičov aj povrazolezci a artisti, tak teraz budete mať jedinečnú príležitosť vcítiť sa do ich kože a vyskúšať si chodenie po lane aj vy.

Podujatie je určené pre všetky vekové kategórie, pre slacklinových začiatočníkov i pokročilých, pre veľkých a malých. Pre tých, ktorý túto zábavu vyskúšajú po prvý raz máme prichystaný mini rýchlokurz chodenie po lane. Okrem odvahy, sústredenie a udržania ako takej rovnováhy vám najviac pomôže ak budete chodiť s roztiahnutými rukami, tak aby dlane boli na úrovni hlavy. Takisto netreba zabúdať na Newtonovske pravidlá, ktoré hovoria, že čím viac budete mávať rukami, tým väčšia bude zemská príťažlivosť a spadnete

Ďalšia dobrá rada sa týka samostatnej chôdze, pri ktorej je dôležité aby ste nemali obidve chodidlá súčasne po dlhšiu dobu na lane. Ak zdoláte tieto začiatočné pravidlá a udržanie sa na lane pre vás nebude problém, je už len na vás a na vašej fantázii, čo začnete na lane vymýšľať. Môžu to byť rôzne triky, otočky, drepy, výskoky.... Aj s nimi a mnohými ďalšími vám bude počas soboty pomáhať a na všetky otázky odpovedať náš slacklinovy inštruktor Mišo.

V súčasnosti je slackline veľmi obľúbený aj u širokej verejnosti, pretože takýto druh chôdze po lane sa dá vykonávať úplne všade. Stačí mať po ruke lano a dva pevné body, medzi ktoré ho natiahnete. Niektorí slackline dokonca považujú za určitý spôsob meditácie a s obľubou ho využívajú aj horolezci ako doplnkový tréning pre zdokonalenie koncentrácie, rovnováhy a sily. Novodobou obdobou slacklinu je highline, čo je tiež chôdza po lane, ale v extrémnych výškach.

Ak si chcete vyskúšať tento typ adrenalínovej zábavy máte jedinečnú príležitosť prísť v sobotu (14.11.) na Mierové námestie pri Artkino Metro a za pomoci inštruktora prekonať prvé kroky na lane. Veríme, že vás slackline zaujme a možno už počas Horyzontov začne v Trenčíne vyrastať nový nádejný slackliner :-)

 
motiv